• Usługi

  Usługi

Budownictwo Okrętowe

Oddział firmy RIVAN Engineering zajmujący się budownictwem okrętowym powstał poprzez połączenie sił z innowacyjną firmą, prężnie działającą na rynku lokalnym, która specjalizuje się w konwersjach i naprawach jednostek pływających od 2009 roku. Sprawdzone rozwiązania zarządzania projektem, które oferuje RIVAN Engineering opierają się na doświadczeniach zdobytych podczas licznych projektów przez nas wykonanych. Nasza oferta zawiera również wachlarz napraw i modyfikacji z różnych dziedzin przemysłu okrętowego.

Siedziba firmy oraz warsztaty produkcyjne znajdują się w Gdyni. Z racji lokalizacji często kooperujemy ze stoczniami oraz portami Gdyni i Gdańska. Oznacza to nieograniczony dostęp do trójmiejskich kei, doków i placów montażowych, co sprawia, że RIVAN jest w stanie zaoferować klientowi szeroki zakres prac, wydajnie i bezproblemowo. Pracujemy zgodnie z międzynarodowymi standardami jakości oraz wymaganiami towarzystw klasyfikacyjnych takich jak DNV, ABS, PRS, GL. Oferta firmy RIVAN skupia w sobie dziedziny okrętownictwa takie jak: projektowanie i wykonanie kadłuba, konstrukcje stalowe, prace mechaniczne, elektryczne. Zajmujemy się również systemami hydrauliki siłowej. RIVAN Engineering oferuje kompletny pakiet usługowy skonsolidowany w naszej ofercie zarządzania projektem.

RIVAN Engineering - Shipbuilding

Projekty kompleksowe:

Zarządzanie projektem

Zapraszamy do zakładki Zarządzanie Projektem.

Budowa nowych jednostek

Małe i średnie jednostki (jachty, kutry rybackie, statki obsługi platform itp.)

Dostępność nabrzeża do 200m LOA i 7m zanurzenia.

Konwersje statków

Wiele typów jednostek np. Konwersje kutrów rybackich na jednostki obsługi platform i farm wiatrowych.

Pozostałe usługi:

Konstrukcje stalowe

Wykonanie kompletnych kadłubów, sekcji kadłuba, bloków do 300mT.
Nadbudówki, maszty, sekcje kominowe, pomosty, klatki schodowe.
Różnorodność rodzajów prac spawalniczych / różnorodność metod (MMA, MIG/MAG, TIG) / różnorodność materiałów: stale węglowe, stale nierdzewne, aluminium.

Prace rurarskie

Projektowanie, wykonanie nowych i modyfikacje istniejących rurociągów, stale węglowe i nierdzewne.

Zespół serwisowy

Nasz zespół inżynierów serwisu, inspektorów jest gotów aby w krótkim czasie znaleźć się na jednostce i wykonać naprawy, inspekcje w czasie rejsu statku.

Wyposażenie pokładu i urządzenia okrętowe

Montaż (łącznie z fundamentami i usztywnieniami pokładu) testy i odbiory

- stałe i demontowalne relingi, drabiny, pomosty, platformy robocze, schodnie itd.
- urządzenia cumownicze i kotwiczne: wciągarki, stopery, pachoły
- zrębnice, żaluzje i drzwi wodoszczelne itd.
- fundamenty urządzeń okrętowych takich jak pompy, kotły, agregaty, silniki.

Hydraulika Siłowa

Projektowanie, fabrykacja i montaż urządzeń oraz systemów hydraulicznych i ich komponentów. Płukania, testy, odbiory jak również ‘Troubleshooting’, usuwanie usterek i naprawy systemów i urządzeń hydrauliki siłowej:
- system zdalnego sterowania zaworami balastowymi i ładunkowymi
- dźwigi pokładowe, prowiantowe, ładunkowe
- wciągarki kotwiczne i cumownicze
- maszyny sterowe
- rampy, pokrywy ładowni
- aktywatory zaworów, pompy itd.

Fabrykacja i montaż systemów okrętowych

- System balastowy, system paliwowy, system wentylacyjny, system zęz, wody szarej itd.
- System sanitarny i wody technicznej
- System sprężonego powietrza
- Izolacja grodzi i pomieszczeń nadbudówki
- Izolacja instalacji wydechowego silnika głównego i generatorów
- Izolacja instalacji wentylacyjnej.

Ekspresowe usuwanie awarii
i naprawy

Flota profesjonalnie wyposażonych mobilnych warsztatów pozwala na elastyczność, niezależność i szybkość usług kierowanych do klientów, których jednostki zawijające do portu na krótką wizytę, znalazły się w sytuacji nagłej awarii, wymagającej natychmiastowej reakcji. Nasze pojazdy serwisowe pełne sprzętu i narzędzi czekają w gotowości aby szybko zareagować na wezwanie klienta i wykonać pilną naprawę. Krótkie terminy i szeroki wachlarz prac to nasza specjalność:
- konstrukcje stalowe
- hydraulika siłowa
- elektryka
- mechanika.

Badania nieniszczące NDT

Okresowe badania eksploatacyjne NDT związane z wymogami planu ruchu czy wymaganiami towarzystwa klasyfikacyjnego, jak również badania/ocenę wykonania prac spawalniczych:
- VT
- UT
- MT
- PT itd.

Prace malarskie, wykończeniowe i specjalne

Piaskowanie do SA2.0, 1.0
Prace malarskie
Wypełnienia przestrzeni kadłuba (stal, laminaty)
Czyszczenie zbiorników, ładowni itd. (zbiorniki paliwa, balastowe, wody pitnej i szarej, zęzy)
Mycie ciśnieniowe kadłuba
Posadzki
Wykańczanie, wyposażanie łazienek, przestrzeni sanitarnych
Montaż instalacji elektrycznej.

Obsługa Platform

 RIVAN Rig Repairs oferuje usługi dla firm zajmujących się wierceniami i wydobyciem. Wspieramy naszych klientów w realizacji planu utrzymania ruchu poprzez ofertę szerokiego zakresu inspekcji technicznych oraz innych usług inżynieryjno-technicznych. Zespoły wyszkolonych i profesjonalnie wyposażonych inżynierów serwisu firmy RIVAN są gotowe aby wyruszyć na platformę i wykonać prace dla naszego klienta. Nasz personel posiada certyfikację zgodna z międzynarodowymi wymaganiami: OPITO, BOSIET, Offshore Medical Certificate. Dokładamy starań aby certyfikaty były zawsze aktualne wiec mamy pewność możliwości mobilizacji w krótkim czasie.

INSPEKCJE

Oferujemy szeroki wachlarz inspekcji aby dopełnić standardy danej dziedziny przemysłu, wymagania wewnętrzne systemu utrzymania ruchu klienta, przepisy prawa itd. Nasi inspektorzy są certyfikowanymi, zgodnie z systemem IRATA, technikami dostępu linowego, co pozwala poszerzyć zakres wykonywanych inspekcji o prace w miejscach wymagających dostępu linowego.

INSPEKCJE WIERTNI

 • Inspekcja stanu wiertni wykonywane zgodnie z wymaganiami API, kategoria 2-4 dla konstrukcji wiertniczych,
 • Inspekcja 5-letnia stanu połączeń śrubowych wiertni zgodnie z wymaganiami API.

INSPEKCJE PREWENCYJNE PRZEDMIOTÓW SPADAJĄCYCH

Nasi inspektorzy zostali przeszkoleni i posiadają certyfikację międzynarodowej organizacji DROPS (Dropped Object Prevention Scheme)

INSPEKCJA SPRZĘTU UNOŚNEGO

Inspekcje wykonuje zespół inspektorów certyfikowany zgodnie z brytyjskim systemem LOLER.

BADANIA NIENISZCZĄCE NDT

 • Badania magnetyczne MT,
 • Badania ultradzwiękowe UT,
 • Badania penetracyjne PT,

INSPEKCJE STANU TECHNICZNEGO

Inspekcje stanu technicznego, utraty materiału, określenie zakresu napraw. (np. kadłuba, zbiorników, wszelakich konstrukcji stalowych. Inspekcje przeprowadzają inspektorzy posiadający wieloletnie doświadczenie oraz wykształcenie z dziedziny budownictwa obiektów pływających.

PRACE SPAWALNICZE, NAPRAWY, MODYFIKACJE KONSTRUKCJI STALOWYCH

Zespół certyfikowanych spawaczy i monterów wykona naprawy bezpośrednio na pokładzie jednostki klienta. W przypadku większych konstrukcji elementy konstrukcji mogą być sprefabrykowane w naszym warsztacie a następnie połączone i zainstalowane na pokładzie.

DOSTĘP LINOWY

Nasi certyfikowani przez organizację IRATA technicy dostępu linowego specjalizują się w projektach offshore. Typowe prace znajdujące się w naszej ofercie to:

 • inspekcje (opisane powyżej) oraz prace montażowe/demontażowe na wiertni,
 • prace instalacyjne wymagające dostępu linowego, takie jak: instalacja pomostów, trapów, schodów, platform roboczych itp.,
 • inne prace na wysokościach

Prace wykonywane są przez zespoły dwuosobowe zgodnie z regułami IRATA, wewnętrznymi przepisami, ograniczeniami pogodowymi. Używamy profesjonalnego sprzętu wspinaczkowego oraz narzędzi przystosowanych do prac na wysokościach ‘tools aloft’.

 

RIVAN Engineering - Shipbuilding

Agencja Crewingowa

 Agencja Crewingowa RIVAN powstała aby zaspokoić potrzeby przemysłu wydobywczego z dziedziny zarządzania kadrami. Dekada doświadczenia w zarządzaniu platformą wiertniczą dowodzi, że bezpieczna i efektywna praca platformy wiertniczej zależy od wiedzy i doświadczenia jej załogi. Specjalizujemy się w stanowiskach nadzoru średniego i wyższego szczebla. W naszej bazie danych znajdziesz kandydata na nieobsadzone stanowisko stałego członka załogi lub tymczasowe zastępstwo w przypadku nieoczekiwanej nieobecności.

Nasza baza danych personelu składa się ze starannie wyselekcjonowanych i sprawdzonych profesjonalistów. Wysoko wykwalifikowany, certyfikowany zgodnie z międzynarodowymi standardami oraz wykształcony w danej dziedzinie personel jest do Państwa dyspozycji. W firmie RIVAN rozumiemy specyfikę przemysłu wydobywczego. Nasi kandydaci posiadają kwalifikacje i szkolenia pozwalające na spełnienie wymagań związanych ze stanowiskiem pracy, jak również z funkcją w zespole ratowniczym. 

 

RIVAN Engineering - Shipbuilding

Zarządzanie projektem

 RIVAN Engineering kieruje swą ofertę zarządzania projektem do firm wydobywczych i armatorów okrętowych.

Od 5-letniej re-certyfikacji platformy wiertniczej po dokowanie statków morskich. Oferujemy kompletny pakiet usługowy skonsolidowany w naszej ofercie zarządzania projektem. Menagerowie projektu firmy RIVAN zaplanują, przygotują i poprowadzą Twój projekt a nasz zespół projektowy zrealizuje go. Jesteśmy innowacyjni i elastyczni w stosunku do różnych form współpracy. Jeśli nasza pomoc wymagana jest jedynie w stosunku do części całego projektu, chętnie się tym zajmiemy.

Mamy na swym koncie następujące projekty:

 • konwersje statków małej i średniej wielkości,

 • modyfikacje i naprawy platform i statków dużej wielkości,

 • przygotowania do złomowania platform,

  • oszacowanie wartości urządzeń/systemów i ich selekcja,

  • demontaż i przygotowanie do transportu,

  • wspólpraca z stocznią złomującą

 • 5 letnia re-certyfikacja platform,

  • zakres prac okreslonych przez towarzystwo klasyfikacyjne

  • zakres prac wynikający z wymagań systemu utrzymania ruchu,

  • zakres dotyczący urządzeń wiertniczych,

 • dokowania,

 • UWILD (Under Water Inspection in Liue of Drydocking)

RIVAN Engineering - Shipbuilding
rivan logo

Adres


RIVAN Engineering 
3 Maja 24/28
80-802 Gdańsk
Polska